Czy warto mieszać beton w betoniarce?

Jednym z podstawowych materiałów budowlanych jest beton. Jest on wykorzystywany zarówno do fundamentów słupków do ogrodzenia, jak i elementów konstrukcyjnych budynku, takich jak nadproża, stropy i tym podobne. Beton możemy wykonać samodzielnie, jak i zakupić już gotowy.

Od czego zależy cena betonu?

Kupując beton z gruszki cena zależna jest m.in. od kosztów dostawy, im dalej od producenta tym cena wyższa. Ważnym czynnikiem jest również ilość i klasa zamawianego betonu. Jeśli nie chcemy zamawiać gotowego betonu,możemy wykonać go samodzielnie, potrzebna będzie jednak do tego betoniarka oraz składniki: piasek lub żwir, cement i woda, oraz oczywiście energia elektryczna potrzebna do napędzania betoniarki.

Jeżeli chodzi o opłacalność takich rozwiązań to warto wziąć pod uwagę, również czas potrzebny na obsługę betoniarki, oraz dostarczanie gotowego betonu na miejsce wylewania, które nie zawsze znajduje się tuż obok betoniarki, często trzeba dowieźć, lub donieść we wiadrach, beton na piętro budynku, co generuje dodatkowe koszty. Tylko w przypadku niewielkiego zapotrzebowania, np. do wzmocnienia słupków od ogrodzenia, na beton cena będzie atrakcyjniejsza podczas samodzielnej produkcji, niż zamawiając go od producenta. W innym przypadku, warto skorzystać z profesjonalnej firmy CemBet Kraków.

beton cena

Gruszka czy betoniarka?

Przy kupnie betonu z gruszki, warto wybrać dodatkowe narzędzie jakim jest pompa do betonu, dzięki, której będzie można wylać beton w dowolne miejsce, nawet na piętrach, bez konieczności dostarczania go taczkami czy wiadrami. Przewagą gotowego betonu jest również jego jednolitość w każdej partii, co zwiększa wytrzymałość gotowej konstrukcji. Podczas samodzielnej produkcji w betoniarce, nie jest możliwe, aby wszystkie partie miały jednakowe proporcje składników.

W profesjonalnej firmie, procesy produkcji betonu, kontrolowane są przez najnowsze osiągnięcia technologiczne. Nawet, gdyby beton z betoniarki, miał kosztować mniej, niż ten z gruszki, warto wybrać jakość i wygodę, oraz krótszy czas konieczny do zakończenia budowy.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedemnaście =