Cegła klinkierowa

Należą do grupy cegieł ceramicznych, są mieszaniną gliny i piasku wypalaną w wysokiej temperaturze, co czyni je materiałem naturalnym. Obie są wytrzymałe i odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych i atmosferycznych takich jak mróz, korozja chemiczno-biologiczna, grzyby i glony. Te cechy sprawiają, że są świetnym materiałem do wykańczania elewacji.  Cegła klinkierowa odznacza się lepszą wytrzymałością na ściskanie, dlatego wykorzystuje się ją również do budowania elementów konstrukcyjnych budynku. Ma także mniejszą nasiąkliwość – nasiąkliwość cegły klinkierowej wynosi około 6%, cegły licowej 8%.  Oba materiały różnią się między sobą wyglądem, licowa przypomina starą cegłę, dzięki czemu można uzyskać bardzo ciekawy efekt dekoracyjny elewacji, cegły klinkierowe zazwyczaj są gładkie, choć producenci obecnie dają nam wybór spośród wielu faktur i kolorów.

Cegła klinkierowa (źródło: http://mikulska.pl/)

Cegła wyparta przed laty przez siding i dużo tańsze tynki, dziś wróciła do łask i odnalazła się jako element estetyczny. Tak, więc obecnie dostępne są modele z zagłębieniami różnicującymi powierzchnię, strukturyzowane, z drobnymi rysami (drapana), z drobinami piasku, czy o nieregularnych załamaniach (łupana bądź ciosana). Zarówno cegły licowe jak i klinkierowe będą dobrym materiałem do wykańczania elewacji – są estetyczne i trwałe, dzięki temu możemy mieć pewność, że zachowają pierwotny wygląd przez bardzo długi czas.

Cegła licowa (źródło: http://www.wlasnydom.pl/)

Po więcej szczegółów dotyczących klinkieru zapraszamy tutaj Cegła klinkierowa i licowa należą do grupy cegieł ceramicznych, są mieszaniną gliny i piasku wypalaną w wysokiej temperaturze, co czyni je materiałem naturalnym. Obie są wytrzymałe i odporne na działanie wielu czynników zewnętrznych i atmosferycznych takich jak mróz, korozja chemiczno-biologiczna, grzyby i glony. Te cechy sprawiają, że są świetnym materiałem do wykańczania elewacji.

Cegła klinkierowa odznacza się lepszą wytrzymałością na ściskanie, dlatego wykorzystuje się ją również do budowania elementów konstrukcyjnych budynku. Ma także mniejszą nasiąkliwość – nasiąkliwość cegły klinkierowej wynosi około 6%, cegły licowej 8%. Oba materiały różnią się między sobą wyglądem, licowa przypomina starą cegłę, dzięki czemu można uzyskać bardzo ciekawy efekt dekoracyjny elewacji, cegły klinkierowe zazwyczaj są gładkie, choć producenci obecnie dają nam wybór spośród wielu faktur i kolorów. Cegła wyparta przed laty przez siding i dużo tańsze tynki, dziś wróciła do łask i odnalazła się jako element estetyczny. Tak, więc obecnie dostępne są modele z zagłębieniami różnicującymi powierzchnię, strukturyzowane, z drobnymi rysami (drapana), z drobinami piasku, czy o nieregularnych załamaniach (łupana bądź ciosana). Zarówno cegły licowe jak i klinkierowe będą dobrym materiałem do wykańczania elewacji – są estetyczne i trwałe, dzięki temu możemy mieć pewność, że zachowają pierwotny wygląd przez bardzo długi czas.–>