Dom prefabrykowany pod klucz – czy to możliwe?

Budowa domu to proces długotrwały i kosztowny. Czy na pewno? Domy modułowe to rozwiązanie, które od kilku lat podbija rynek budowlany. Co warto wiedzieć o domach z prefabrykatów?

Czym są prefabrykaty?

Przyzwyczailiśmy się, że elementami niezbędnymi do budowy domu są cegły, drzwi, okna, czy dachówki. Budownictwo modułowe wygląda jednak zupełnie inaczej. Prefabrykaty to większe części budynku, takie jak ściany, czy duże fragmenty stropów, które powstają w fabryce i na plac budowy przyjeżdżają gotowe do montażu.

Budowa domu z prefabrykatów przypomina budowę domku z klocków, z tym, że elementy są dużo większe, a budowa postępuje bardzo szybko. Dom prefabrykowany w stanie surowym powstaje w ciągu 2-3 dni. Dom prefabrykowany pod klucz powstaje w kilka tygodni.

Zalety domów z prefabrykatów

Niekwestionowaną zaletą domów prefabrykowanych jest krótki czas niezbędny do ich wykonania. Poszczególne elementy powstają w fabryce, dzięki takiej technologii dom można budować o każdej porze roku, bez zwracania uwagi na warunki atmosferyczne, które nie utrudniają pracy. Tradycyjna budowa nie jest możliwa zimą, gdy na dworze jest mróz oraz wilgoć.

Zatrudniając wyspecjalizowaną ekipę można zamówić dom prefabrykowany pod klucz. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla osób, które nie dysponują czasem, który mogą poświęcić na dopilnowanie budowy.

Wady domów z prefabrykatów

Budownictwo modułowe wymaga dobrego dojazdu do działki. Samochody przyjeżdżające z elementami domu są duże i ciężkie. Potrzebują wygodnego dostępu do posesji. Bardzo często niezbędny jest również dźwig.

Koszt budowy domów modułowych jest wyższy niż w trakcie tradycyjnej budowy domu. Dla wielu osób dużą niedogodnością będzie konieczność zgromadzenia niemal całej niezbędnej kwoty już na początku inwestycji. Warto jednak dobrze przemyśleć korzyści płynące ze znacznego skrócenia czasu budowy.

Zatrudnienie do budowy domu z prefabrykatów pod klucz wyspecjalizowanej, profesjonalnej ekipy pozwoli na ukończenie domu w czasie kilku tygodni. Warto jednak bardzo starannie wybrać firmę budowlaną, gdyż będzie ona odpowiedzialna za cały proces budowy.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − jedenaście =