Co trzeba wiedzieć zanim oddasz auto na złom?

Posiadasz bardzo stare auto i zastanawiasz się jak usunąć je z ogólnego obrotu i wyrejestrować? Można zrobić to tylko w jeden sposób. Jeśli nie znajdzie się chętny na jego kupno- do wyboru pozostaje auto szrot. Co to takiego i jak wygląda złomowanie aut? Bardzo odradzane jest sprzedawanie takiego auta warsztatom, które oferują kupno na części.

Pozbądź się problemu!

Auto do demontażu przekazuje się w ręce Stacji Demontażu Pojazdów. To właśnie tam można otrzymać kilka groszy za pojazd i cieszyć się skutecznym wyrejestrowaniem, ponieważ tylko SDP wydaje zaświadczenia pozwalające na wyrejestrowanie. Nie należy nastawiać się na duży zysk, jeśli chcemy oddać auto na złom. W najlepszym wypadku zostanie nam kilkadziesiąt- kilkaset złotych. Ta druga opcja jest możliwa tylko wtedy kiedy oddaje się kompletne auto. Złomowanie aut uszkodzonych z sukcesem – jest niemalże zerowe.

Ile auto szrot płaci za kompletne, ale niesprawne auto? 1 kilogram stali kosztuje 0,50 zł. Prawda, że niewiele? Mimo to można zarobić kilka groszy. Czy za niesprawne auto dostajemy mniej? Niestety nie! Za każdy brakujący kilogram należy dopłacić! Stawka dopłaty zależy od tego w jaki brakujący element zanieczyszcza środowisko. Okazać się może ze auto szrot zmusi nas do wysokich kosztów, bowiem na miejsce SDP auto trzeba także przyholować. Taki koszt zależy od długości trasy i wielkości miasta, ale trzeba się liczyć z wydatkiem od 100 do 300 zł.

Męczy cię stawka ubezpieczenia OC? Jeśli nie sprzedaż, to najlepszą opcją jest złomowanie auta. Trzeba jednak się liczyć z tym, że złomowanie może wyjść nam na zero, jeśli chodzi o korzyści finansowe.

Sprzedaży lub złomowania auta należy dokonać kilkadziesiąt dni przez zapłatą raty OC, maksymalnie 30 dni przed datą raty. Warto rozpocząć poszukiwania kupca na tyle szybciej, by w razie zbliżającego terminu OC nie musieć oddawać auta na złomowanie. Może to być kosztowna opcja! Przemyśl sam co będzie korzystniejsze dla twojego budżetu domowego. Wybierz mądrze już dzisiaj!

mamAUTO.pl

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 3 =