Ogrodowe dekoracje z kamienia

Różnorodna obróbka kamienia naturalnego pozwala nam stworzyć elementy dekoracyjne, które stają się częścią wspaniałych aranżacji przestrzeni. Kamień naturalny wykorzystuje się do pokrycia elewacji budynków, wykonania ogrodzeń, a także elementów dekoracyjnych w wystroju wnętrz. Jednak jest jeszcze miejsce, w którym naturalny kamień pasuje najbardziej i najpełniej komponuje się z otoczeniem – jest to oczywiście ogród.

Pełne zieleni ogrody są miejscem naszego wypoczynku, relaksu, spotkań ze znajomymi. Nie bez powodu Polacy są nazywani królami grillowania, gdyż uwielbiamy się spotykać z bliskimi w ogrodach i spędzać z nimi czas. A nie ma nic wspanialszego, niż spotkanie się w pięknym ogrodzie, w którym każdy element jest idealnie dopracowany. Prócz wspaniałych roślin, w ogrodzie znajduje się wiele obiektów i przedmiotów, które wymagają dekoracji. I w tej kwestii kamieniarstwo sprawdza się doskonale.

Do wykonania różnorodnych aranżacji ogrodowych można wykorzystywać rozmaite rodzaje naturalnego kamienia oraz sposoby jego obróbki. W eleganckich, dostojnych ogrodach doskonale sprawdzi się marmur, z którego możemy wykonać malownicza fontannę, czy monumentalny stół. W bardziej sielskich i wiejskich aranżacjach świetnie radzi sobie natomiast piaskowiec. Jest to naturalny kamień, który bardzo łatwo poddaje się różnorodnej obróbce, dzięki czemu możemy uzyskać ciekawe kształty kamienia, faktury i kolory.

Piaskowiec świetnie nadaje się do pokrywania nim różnych powierzchni. Za pomocą obrobionego kamienia naturalnego możemy udekorować grill, oczka wodne, rabaty, skalniaki, donice, murki, schody, fontanny, ozdobne studnie, ławeczki, miejsca ogniskowe. Możemy wykorzystać bardziej naturalny, chropowaty piaskowiec, albo duże, wypolerowane gładko i błyszczące płyty, które są bardzo eleganckie. Ogród jest miejscem, gdzie naturalny kamień w różnorodnych formach idealnie komponuje się z zielonym, pełnym życia otoczeniem, dlatego warto z niego korzystać, gdy pomyślimy o aranżacji naszego ogrodu.

Bogatą ofertę kamieni ogrodowych i ozdobnych znajdziecie na Podolski-kruszywa.pl