Lampy podłogowe – nowoczesne oświetlenie w twoim mieszkaniu

Lampa to nie tylko oświetlenie, ale także element dekoracyjny w naszych pomieszczeniach. Wybierając lampę musimy pamiętać aby spełniała ona odpowiednią funkcję i jednocześnie była ozdobą pokoju, w którym chcemy ją umieścić. Każde wnętrze wymaga innego rodzaju oświetlenia, urządzone jest także w określonym charakterze – lampa musi do tego wnętrza pasować, a designerskie lampy podłogowe łączą w sobie te dwie, najważniejsze cechy.

Coraz więcej pomieszczeń urządzanych jest w stylu industrialnym. To nowy trend w zakresie aranżacji wnętrz, który jest jednocześnie niezwykle wymagający. Klasyczne bądź bardzo dekoracyjne lampy nie spełnią w takich pomieszczeniach swojej funkcji. Oświetlenie musi być mocne i pasować co surowego, loftowego stylu. Doskonale sprawdzą się tu naturalne i proste materiały – takie jak drewno czy metal. Światło, ze względu na dużą wysokość pomieszczeń, musi być mocne lub odpowiednio przygaszone. Design w tego typu pomieszczeniach nie polega na bogactwie form i treści, ale na prostocie i zastosowaniu lamp z wysokiej jakości materiałów.

Niektórzy uwielbiają styl retro i często zamiast sięgać po stare lampy, poszukują nowoczesnych, które są odpowiednio stylizowane. Podłogowe lampy retro mogą mieć proste, geometryczne kształty, a ich światło powinno być delikatne. Możemy tu sięgać do rozmaitych wzorów, ponieważ styl retro zawiera w sobie bardzo dużo możliwości w zakresie aranżacji. Podłogowe lampy przeznaczone do nowoczesnych wnętrz to nie lada wyzwanie. Tego typu oświetlenie jest zazwyczaj drogie, wykonane z doskonałych materiałów i powinno zachwycać. Wielu porównuje nowoczesne lampy podłogowe do sztuki użytkowej. Duża część z nich produkowana jest na zamówienie, w pojedynczych egzemplarzach, bądź indywidualnie tworzonych seriach. Podstawową funkcją nowoczesnych lamp podłogowych jest dekoracja i nadanie pomieszczeniu ostatecznego charakteru, bądź przełamanie istniejącej aranżacji. Designerskie lampy podłogowe możemy kupić do wnętrz w każdym stylu. Dzięki ich zastosowaniu możemy ocieplić wnętrze, bądź zupełnie zmienić jego charakter. Możemy dopasować lampę do pomieszczenia, albo sprawić, że będzie ona jego najbardziej widocznym, dekoracyjnym elementem. Tego typu lampy, w większości, służą doświetleniu i nie stanowią głównego oświetlenia w pomieszczeniu. Dzięki temu, przy ich zakupie, możemy bardziej zwracać uwagę na ich wygląd, niż na funkcjonalność.

Lampy podłogowe – Designer.ski