Korki pneumatyczne

Korki pneumatyczne przeznaczone są do zamykania rur oraz sprawdzania ich szczelności powietrzem lub wodą. Znajdują zastosowanie podczas napraw lub budowy nowych instalacji oraz usuwania awarii. Tak, więc wykorzystuje się je w firmach instalacyjno-budowlanych, ratownictwie, pożarnictwie oraz przemyśle.

Korki zazwyczaj wykonane są z odpowiednio dobranej mieszanki gumy. Dla przykładu korki firmy Sava posiadają dodatkowe wzmocnienie Rayon-Kevlar, które zapewnia, im doskonałe właściwości uszczelniające. Poza tym są lekkie, a ich części nie ulegającą korozji, każdy z nich wyposażony jest w szybkozłącza do pompowania. W przypadku korków o większych rozmiarach instaluje się dwa szybkozłącza. Rozmiar oraz ilość śrub oczkowych zależy od rozmiaru korka.

Ponieważ korki Sava są bardzo elastyczne mogą być zginane nawet pod kątem 90°, będą odpowiednie do rur ze studzienkami o wymiarach 600 mm x 600 mm. Korki pneumatyczne można kupić lub wypożyczyć w niektórych firmach specjalizujących się w technologii do sieci wodno-kanalizacyjnych.