Izolacje natryskowe. Zalety i wady ocieplania pianką

Ocieplenie budynków to niezwykle ważny element każdej budowy. Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu budynek będzie trzymał temperaturę, a dzięki temu nie będziemy przepłacać za jego ogrzewanie. Dobrze zrobiona tzw. izolacja natryskowa, czyli ocieplanie pianką, to inwestycja, która zwróci się nam bez problemu.

Izolacja natryskowa, czyli ocieplanie pianką

Stosowana w tej metodzie tzw. pianka natryskowa to rodzaj specjalnego materiału, który coraz częściej wykorzystywany jest jako materiał uszczelniający lub tez jako materiał izolujący. Nazwa metody pochodzi od tego, iż komponent uszczelniający nanoszony jest na określoną powierzchnię przy użyciu tzw. natrysku bezpośredniego. Stąd też nazwa: izolacja natryskowa.

Zalety ocieplania pianką

Ocieplanie pianką ma kilka ważnych zalet. Po pierwsze, pianka naniesiona na ocieplaną powierzchnię nie utrudnia przepływu powietrza, a takie jej działanie znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia np. tak niechcianej wilgoci na danej powierzchni. Co więcej, stosowanie izolacji natryskowej pozwala na szczelne wypełnienie każdej nierówności. Izolacja natryskowa może być też z powodzeniem stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Pianka natryskowa może być nakładana jako izolację pionową i pozioma, jak również jako izolator powierzchni poziomych i skośnych. Duże możliwości zastosowań oraz bardzo dobre właściwości pianki sprawiły, że materiał ten jest szczególnie lubiany w branży budowlanej, a co za tym idzie cieszy się renomą. Bardzo ważną informacją jest także to, że izolacja natryskowa położona we wnętrzach budynków świetnie zachowuje się na przestrzeni lat, bo nie tylko nie ulega starzeniu się, ale także nie traci swoich walorów. Wydaje się więc, że technologia ta nie ma wad.

Technologia izolacji natryskowej

W technologii izolacji natryskowej wykorzystywany jest fakt, że powstaje w niej bardzo zwarta płaszczyzna izolująca, która pozbawiona jest mostków termicznych oraz spoin. Technologia natrysku sprzyja też bardzo krótkim pracom, a wszystko to nawet w przypadku dużych powierzchniach.

Do wykonania profesjonalnej izolacji natryskowej pianką PUR polecamy doświadczoną firmę z Krakowa – Izolmax.pl

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − sześć =