Rodzaje elewacji

Tynki elewacyjneWyróżniamy tynki akrylowe, sylikonowe, sylikatowe, mineralne. Każdy rodzaj inaczej „pracuje” i ma inne właściwości. Na przykład pierwsze dwa są odporne na wodę, a silikatowe z kolei najlepiej znoszą deszcz.

Ważne również jest to aby elewacja była odporna biologicznie, tj. odporna na powstawanie grzyba i glonów (preparaty aktywnie biologicznie). Warto przed remontem zorientować się jak zachowują się poszczególne rodzaje tynków i wybrać ten najbardziej optymalny i bezpieczny.

Płytki klinkierowe lub kamienne – Płytka to zdecydowanie bardziej estetyczny ozdobnik dekoracyjny. Płytki mogą pokryć całą elewację lub jej część. Stosowanie płytek i tynków elewacyjnych to dobre zabezpieczenie ścian jedno i dwuwarstwowych. Co do kamienia, to jest on rzadziej używany, z powodu swojej wysokiej ceny.

Elewacja ścian trójwarstwowych – Ściany trójwarstwowe składają się z dwóch warstw murowanych i pomiędzy nimi jednej termoizolacyjnej. Zewnętrzna ściana chroni przed ubytkami ciepła. Na zewnętrzną warstwę kładzie się płytki, kamień oraz tynki elewacyjne, ale najczęściej stosowane są cegły klinkierowe.

Podsumowując, jeśli nie jesteś osobą obeznaną w dziedzinie elewacji, to warto dopytać szczegółów u specjalistów, prosząc o możliwie proste wytłumaczenie. Warto wstępnie wycenić ile kosztować może konkretna elewacja i wybrać tę, która nas odpowiednio zabezpieczy i nie zrujnuje portfela. Przeszukując Internet w poszukiwaniu odpowiedniej firmy należy jeszcze pamiętać abyśmy nie natrafili na fikcyjne firmy, które istnieją jedynie w Internecie natomiast w praktyce nie wykonują żadnej działalności. Zawsze warto sprawdzić galerię wykonanych prac i osobiście skontaktować się z właścicielem firmy.

My polecamy firmę Remonty Poznań – więcej szczegółów dostępne na http://remontypoznan.org.pl/elewacje