Jaka elewacja dla domu?

Komfortowy dom, to stabilna konstrukcja oraz funkcjonalność wnętrz, mimo to zazwyczaj chcemy, aby budynek równie dobrze wyglądał z zewnątrz. Elewacja ma za zadanie zabezpieczać ściany zewnętrzne przed uszkodzeniami oraz przed wpływami atmosferycznymi.

Jest bardzo ważnym elementem także ze względów estetycznych, to od niej w dużej mierze zależy charakter budynku. Mimo, że elewacja ma za zadanie podkreślać jego atuty potrafi także maskować drobne defekty. W celu wysmuklenia domu stosuje się wertykalne podziały. Jeśli chcemy, by wydawał się niższy i większy najlepiej zastosować zdobienia w układzie horyzontalnym.

Proporcje budynku poprawi jeden mocny pas podwyższonego cokołu lub boniowanie, czyli dekoracyjne żłobienie w tynku poziomych lub pionowych rowków, które tworzą efektowne podziały. Dobrym rozwiązaniem są cegły klinkierowe, który zyskują coraz większą rzeszę zwolenników głównie ze względu na optymalne parametry techniczne. Charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornością na działanie czynników atmosferycznych.

Poza tym, mają korzystny współczynnik przewodzenia ciepła (wynoszącym już od λ = 0,68 W/(mK)), który wpływa na podniesienie właściwości termoizolacyjnych ścian trójwarstwowych oraz dobry stopień nasiąkliwości mieszczący się w granicach 1,5% – 6,0%. Aby wykonać elewację z cegieł klinkierowych, dom musi być zbudowany w technologii trójwarstwowej.

Jeśli chcemy zmienić elewację i skorzystać z cegły klinkierowej możemy skorzystać z oferty dostępnej na Mikulska.pl