Cegła klinkierowa czy licowa?

Często bywa tak, że cegła licowa jest określana mianem klinkierowej – to błąd! Wymienione powyżej dwa materiały różni poziom wytrzymałości.

Pierwszy z nich, cegła klinkierowa tworzona jest w znacznie większych temperaturach niż licowa. Na skutek tego nie straszne dla niej jest długotrwałe oddziaływanie mrozu. Lepiej radzi sobie także z różnego typu uszkodzeniami. Najwyższy pułap nasiąkliwości klinkieru mierzy do 6 %. Z kolei produkty licowe mogą odznaczać się nasiąkliwością wynoszącą nawet ponad 10%. Wyższy współczynnik nasiąkliwości oraz gorsze parametry wytrzymałościowe oznaczają, że są to materiały budowlane, które cechują się mniejszą trwałością.

Podsumowując, jeśli szukasz trwałego i odpornego rozwiązania, to Twój wybór powinien paść na cegłę klinkierową. Z pewnością dłużej będziesz mógł cieszyć się solidną nawierzchnią niż w przypadku licowych odpowiedników. Warto mieć na uwadze, że nie tylko klinkier, ale także chemia budowlana powinny być możliwie jak najlepszej jakości. Pamiętaj, nim rozpoczną się prace montażowe, zadbaj o miejsce przechowywania materiału. Cegły klinkierowe oraz chemię budowlaną, umieść w obszarze, który będzie chronił je przed nadmiernym poziomem wilgoci. Nie bagatelizuj tej wskazówki, ponieważ warunki, w których magazynujesz cegłę klinkierową mogą przełożyć się na trwałość przyszłej nawierzchni. Miejmy na względzie także fakt, że materiał ten powinno się łączyć za pomocą specjalnych zapraw, które posiadają dodatek tresu.

Ofertę cegieł klinkierowych można sprawdzić na: Mikulska Klinkier

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + sześć =