Tyle światła w całym… mieszkaniu.

Trochę światła proszę! „Zwykłe” okna niczym nas już raczej nie zaskoczą. Mimo iż ciągle są popularne, z racji ceny oraz dostępności, na rynku pojawiają się coraz to nowsze (i dziwniejsze?) formy okien. Trzeba przyznać, że tworzą niezwykłe efekty wizualne, stając się punktem centralnym budynku, dzięki czemu skutecznie mogą odwrócić uwagę od nieciekawej architektury otoczenia obiektu. Ich ceny, niestety, są wyższe od cen typowych form okien.

Do wyboru……do koloru.

Nowoczesne typy okien możemy zamówić u większości producentów. Do wyboru mamy okna okrągłe, w kształcie trapezu, trójkąta, eliptyczne, łukowe, a także okna w kształcie ćwiartek koła. Intrygującym rozwiązaniem jest również okno w formie prostokąta, ale bardzo wysokie. Tego typu okna pozwalają na efektowną aranżację wnętrz oraz pozwalają wpuścić do pomieszczenia dużo światła. Jeśli chodzi o zasłony lub żaluzje, którymi moglibyśmy zasłonić okna, to najlepszym rozwiązaniem będą w tym przypadku wertikale, których kształt możemy łatwiej dopasować do form okna. Jednak zdecydowanie nowoczesne formy okien wyglądają lepiej, jeżeli się ich nie zasłania. Istnieje również duży wybór kolorów, jakie możemy wybrać, aby pomalować okna. Pamiętajmy jednak, że już sama forma jest ozdobą samą w sobie.

Lampy

Oprawy oświetleniowe także posiadają bogatą ofertę produktów. Popularne są przede wszystkim lampy zwisające na różnych wysokościach. Najpopularniejszymi formami kloszy są te w kształcie ściętej kuli. Ciekawe są także połączenia kilku materiałów w jednej lampie, np. szła z koronką lub włóczką. Jeśli chodzi o kolorystykę, mamy w tej kwestii szerokie pole do popisu. Warto także pomyśleć nad plafonierami, są to klosze umieszczone pod sufitem, które przepuszczają światło. Intrygującym rozwiązaniem jest również umieszczenie żyrandolu nie w salonie, jak to czyniliśmy do tej pory, lecz w łazience. Dodatkami oświetlającymi pomieszczenia mogą być różnego kształtu przedmioty, wykonane z przezroczystych materiałów, które są podświetlane od wewnątrz.