Aranżacja mieszkania w stylu afrykańskim?

Dom to bezpieczna oaza, do której wracamy po ciężkim i trudnym dniu pracy. To tutaj odpoczywamy i nabieramy sił na kolejne wyzwania. Dom to miejsce odpoczynku i relaksu. Dlatego bardzo ważne jest, aby jego wnętrze było dla nas przyjazne, odprężające i urządzone tak, by jego mieszkańcy czuli się w nim komfortowo.

WNĘTRZA W STYLU AFRYKAŃSKIM

Urządzając mieszkanie czy dom w stylu afrykańskim, należy bardzo dokładnie przemyśleć jego aranżację i dobór kolorów, aby ten styl nie zdominował całego pomieszczenia. Styl afrykański charakteryzują mocne i wyraziste barwy, jak odcienie pomarańczu, czerwieni, mocne, ale ciepłe brązy i zielenie. Meble, które są wykorzystywane do aranżacji pomieszczeń w takim stylu, są dosyć masywne i ciężkie, dlatego nie można przesadzić z ich ilością w pomieszczeniu, aby nie przytłoczyć wnętrza. Alternatywą dla takich mebli są znacznie lżejsze meble rattanowe czy bambusowe, które także doskonale wpasowują się w klimat takiego stylu.

Styl afrykański cechują ciemne i wyraziste kolory, jednak gdy zastosujemy tę zasadę w naszym domu, to efekt może nie być dla nas zadowalający i poczujemy się przytłoczeni przez wnętrza, które nas otaczają. Dlatego aranżując pomieszczenia w stylu afrykańskim, należy zachować umiar i bardzo umiejętnie dobierać meble, kolory i dodatki. Ciemne barwy najlepiej przełamywać jasnymi odcieniami beżu. Jedna ściana pomalowana w mocnym kolorze, będzie doskonale prezentowała się w pomieszczeniu i odda klimat tego stylu, a nie przytłoczy pomieszczenia.

Idealne dodatki podkreślające ten styl, to drewniane rolety, poduszki i dywany z motywami zwierzęcymi oraz maski afrykańskie na ścianach. Niezbędne będą tu rośliny zielone, jak palmy i yukki, które podkreślą charakter wnętrza.

Urządzając mieszkanie czy dom w stylu afrykańskim, możemy wprowadzić kilka dodatków, które diametralnie odmienią jego wnętrze. Aby pomieszczenie nabrało niepowtarzalnego klimatu, wystarczy powiesić na ścianie maski afrykańskie i rzeźby, a na półce ustawić figurki afrykańskie. Puszysty dywan z motywem zwierzęcym na pewno będzie idealnym dopełnieniem tak urządzonego pomieszczenia. Sztuka afrykańska jest niezwykle bogata i różnorodna, każdy jej wielbiciel z pewnością znajdzie właściwy dla siebie przedmiot, który wzbogaci i podkreśli jego afrykańskie wnętrza. Szeroki asortyment tej sztuki oferuje Sklep Afrykański, gdzie każdy miłośnik tejże sztuki odszuka idealne dla swojego mieszkania dodatki.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem + siedem =