Aranżacja mieszkania w stylu afrykańskim?

Dom to bezpieczna oaza, do której wracamy po ciężkim i trudnym dniu pracy. To tutaj odpoczywamy i nabieramy sił na kolejne wyzwania. Dom to miejsce odpoczynku i relaksu. Dlatego bardzo ważne jest, aby jego wnętrze było dla nas przyjazne, odprężające i urządzone tak, by jego mieszkańcy czuli się w nim komfortowo.

WNĘTRZA W STYLU AFRYKAŃSKIM

Urządzając mieszkanie czy dom w stylu afrykańskim, należy bardzo dokładnie przemyśleć jego aranżację i dobór kolorów, aby ten styl nie zdominował całego pomieszczenia. Styl afrykański charakteryzują mocne i wyraziste barwy, jak odcienie pomarańczu, czerwieni, mocne, ale ciepłe brązy i zielenie. Meble, które są wykorzystywane do aranżacji pomieszczeń w takim stylu, są dosyć masywne i ciężkie, dlatego nie można przesadzić z ich ilością w pomieszczeniu, aby nie przytłoczyć wnętrza. Alternatywą dla takich mebli są znacznie lżejsze meble rattanowe czy bambusowe, które także doskonale wpasowują się w klimat takiego stylu.

Styl afrykański cechują ciemne i wyraziste kolory, jednak gdy zastosujemy tę zasadę w naszym domu, to efekt może nie być dla nas zadowalający i poczujemy się przytłoczeni przez wnętrza, które nas otaczają. Dlatego aranżując pomieszczenia w stylu afrykańskim, należy zachować umiar i bardzo umiejętnie dobierać meble, kolory i dodatki. Ciemne barwy najlepiej przełamywać jasnymi odcieniami beżu. Jedna ściana pomalowana w mocnym kolorze, będzie doskonale prezentowała się w pomieszczeniu i odda klimat tego stylu, a nie przytłoczy pomieszczenia.

Idealne dodatki podkreślające ten styl, to drewniane rolety, poduszki i dywany z motywami zwierzęcymi oraz maski afrykańskie na ścianach. Niezbędne będą tu rośliny zielone, jak palmy i yukki, które podkreślą charakter wnętrza.

Urządzając mieszkanie czy dom w stylu afrykańskim, możemy wprowadzić kilka dodatków, które diametralnie odmienią jego wnętrze. Aby pomieszczenie nabrało niepowtarzalnego klimatu, wystarczy powiesić na ścianie maski afrykańskie i rzeźby, a na półce ustawić figurki afrykańskie. Puszysty dywan z motywem zwierzęcym na pewno będzie idealnym dopełnieniem tak urządzonego pomieszczenia. Sztuka afrykańska jest niezwykle bogata i różnorodna, każdy jej wielbiciel z pewnością znajdzie właściwy dla siebie przedmiot, który wzbogaci i podkreśli jego afrykańskie wnętrza. Szeroki asortyment tej sztuki oferuje Sklep Afrykański, gdzie każdy miłośnik tejże sztuki odszuka idealne dla swojego mieszkania dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − 5 =